05 Jul
05Jul


סיורי אוכל בירושלים
הייחוד של העיר ירושלים בא לידי ביטוי לא רק באתרים הקדושים המצויים בשטחה, לא רק בנופים הקסומים הניבטים מכל עבר, לא רק בהיסטוריה המדהימה שלה (שהיא ההיסטוריה של כולנו), לא רק באטרקציות המגוונות ולא רק באוכלוסייה הרב גונית המתגוררת בה, אלא גם בריחות בצבעים וכמובן, בטעמים..
אחת הדרכים להכיר קצת יותר טוב, את עיר הבירה המיוחדת שלנו, היא דרך האוכל – החל מהמאפיות שהניחוחות העולים מהן מגיעים עד לרחובות, דרך דוכני האוכל הצבעוניים והמזמינים בשווקים ועד כמובן, למסעדות הרבות והמגוונות אשר מציעות מטעמי עדות, בשרים, דגים וכל מה שטעים.. – כאשר, שמן של חלק לא מבוטל מאותן המסעדות, ידוע ומוכר לא רק בירושלים וגם לא רק בישראל, אלא גם בעולם. 

מגוון רחב של טעמים
סיורי אוכל בירושלים, טומנים בחובם עולם ומלואו, כידוע, העיר מהווה סוג של אימפריה בתחום הקולינריה ולא משנה מהם הטעמים המועדפים עליכם, תוכלו למצוא אותם בשפע בעיר.
כחלק מכך, סיורי האוכל הם מגוונים ובנושאים שונים: לדוגמא, הסיורים יכולים להיות מורכבים מטעימות במחנה יהודה – ורק בשוק הזה לבדו, ניתן ליהנות מרבגוניות של טעמים ומביקור במגוון רחב של מסעדות מיוחדות, שמלבד הטעמים הנפלאים, מציעות גם חווית ישיבה ייחודית ומהנה.
סיור אוכל בירושלים יכול להיות מבוסס על חומוסיות – העיר היא סוג של גן עדן עבור חובבי החומוס.
סיורים אופציונליים נוספים הם: סיורים אשר יכללו ביקורים במסעדות שף מקומיות, סיורי מאפיות, סיורי מאכלי עדות ורשימת האפשרויות היא כמובן עוד ארוכה – כאשר, המשותף לכל אותן האפשרויות טמונה בטעמים הנפלאים, בריחות, בצבעים, וכמובן, גם באנשים.  
סיורי האוכל בירושלים, יכולים להיות מבוססים כאמור, על סוגי מסעדות או טעמים, אך גם להתמקד באזורים שונים בעיר – לדוגמא, העיר העתיקה של ירושלים, טומנת בחובה מגוון רחב של טעמים מקומיים מיוחדים, שכדאי ומומלץ מאוד להיחשף אליהם. 

היתרונות של סיורי אוכל
אז נכון, שגם מטיילים עצמאיים אשר מגיעים לבקר בירושלים, יכולים לשבת במסעדות או לקנות אוכל בדוכנים השונים וליהנות מהטעמים – בכל זאת, המסעדות הללו מפוזרות בכל רחבי העיר.
אבל, במסגרת של סיורי אוכל מקצועיים, צפויה לכם חוויה אחרת, חוויה מיוחדת ושונה הטומנת בחובה את הטעמים הכי מיוחדים – במקומות שלא כולם מכירים, עם הסיפורים ההיסטוריים המעניינים אשר עומדים מאחורי המסעדות הוותיקות לצד, העובדות והאנקדוטות שאולי לא כולם יודעים על המסעדות החדשות יותר – שחלק מהן גם עושות או תעשנה היסטוריה בתחום הקולינארי.
סיורי אוכל מקצועיים, יאפשרו לכם לטעום ולחוות באמצעות כל החושים, את הקסם הירושלמי וכמובן, שבפעם הבאה שתגיעו לעיר באופן עצמאי, כבר תדעו היכן הכי כדאי לאכול.

עושים את זה נכון
ירושלים, מציעה כאמור, עולם ומלואו בתחום הקולינארי, כך שגם אם אתם חובבי בשר, גם אם אתם צמחוניים או טבעוניים וגם אם אתם לא אוהבים שמגדירים אתכם או את העדפותיכם הקולינאריות, תוכלו למצוא בעיר הזאת את הטעמים שאתם אוהבים ומתחברים אליהם.
אבל כמובן, שבכדי ליהנות מכל הקסם שסיורים קולינאריים טומנים בחובם, חשוב לעשות זאת נכון ולבחור בקפידה את אותה החברה דרכה תצאו לסיורי אוכל בירושלים.
המטרה אשר אמורה להיות ניצבת כנגד עיניכם, היא לבחור בחברה אשר מתמחה באופן פרטני בסיורים בתחום הקולינארי -  עם מדריכים/ מורי דרך, אשר מכירים את העיר כמו את כף ידם, שיש להם חיבה אמתית לאוכל והיכרות עם כל המסעדות והדוכנים הכי מיוחדים – גם המפורסמים שביניהם וגם אלו שאולי לא כולם מכירים, אבל עובדה זאת, בהחלט לא גורעת מהטעמים או מהייחוד של המאכלים שהם מציעים.

הכתובת לסיורי אוכל בירושלים
אם חשקה נפשכם בחוויה קסומה, אשר עוברת בראש ובראשונה, דרך הקיבה, אך גם חוש הראייה, הריח, השמיעה והמישוש לא מקופחים במהלכה – אתם מוזמנים לאחד מסיורי האוכל בירושלים של באלשוק.
הסיורים של באלשוק יספקו לכם טעימה (תרתי משמע) ממה שיש לעיר המיוחדת הזאת להציע בתחום הקולינארי.
במסגרת הסיורים, תזכו לראות את העיר מזווית קצת שונה ודרך הטעמים והביקור במסעדות, המאפיות והדוכנים השונים, תחשפו בין היתר לסיפורים מרתקים ומיוחדים על העיר, תפגשו עם תושביה הרבגוניים ותיקחו חלק בחוויה שהיא אולי בעיקרה, על טהרת הטעמים, אך כאמור, גם מהווה חוויה בלתי נשכחת לכל החושים.