05 Jul
05Jul


סיור קולינרי בשוק הכרמל
שוק הכרמל מהווה את השוק המרכזי של תל אביב. השוק הצבעוני והתוסס, הממוקם בלב ליבה של העיר, מציע למבקריו לא רק אווירה ייחודית ומהנה, אלא גם דוכנים של פירות וירקות טריים, גבינות איכותיות, מאפים, דגים, בשרים, דוכני מיצים ואלו לצד דוכני הבגדים והחפצים השונים הממוקמים בכניסה לשוק מהצד של רחוב אלנבי.
אך לצד כל הדוכנים המיוחדים של השוק, מפוזרות ברחבי השוק גם מסעדות קטנות ומיוחדות אשר טומנות בחובה חוויה קולינארית קסומה לכל דבר ועניין.
סיור קולינארי בשוק הכרמל, מהווה הזדמנות להכיר מקרוב את השוק הנפלא הזה, את הטעמים הנפלאים שהוא טומן בחובו, את בעלי הדוכנים הצבעוניים, את הסיפורים המיוחדים, הריחות והצבעים.

קצת מההיסטוריה של שוק הכרמל
שוק הכרמל הוקם בשנות העשרים של המאה הקודמת -כאשר בתחילת הדרך, הוא היה שוק קטן ואינטימי, אשר נקרא "הכרם", בדומה לשם השכונה בו הוא ממוקם "כרם התימנים".
באותם הימים, רוב הסוחרים בשוק היו יהודים ממוצא רוסי, אשר רכשו קרקעות בתל אביב. עם הזמן השוק החל לגדול וגם שמו  השתנה ל"שוק הכרמל" – על שם הרחוב שלאורכו פועל השוק.
בשנות החמישים ותקופת הצנע שהם הביאו עמם, השוק נחשב למוקד חשוב ומרכזי לרכישת מזון – האפשרויות באותה התקופה היו מוגבלות ומצומצמות והשוק היה פעיל גם בתקופה לא פשוטה זאת.
בהמשך דרכו, שוק הכרמל רק הלך וביסס את מעמדו כמרכז קניות מרכזי ופופולארי בעיר תל אביב. כאשר במהלך השנים, נעשו ניסיונות להעביר אותו למקום אחר, אך יוזמות אלו עלו בתוהו.
בשנים האחרונות, השוק שינה את פניו בהיבט מסוים, כאשר נפתחו בשטחו בתי קפה אופנתיים, דוכנים חדשניים ומסעדות טרנדיות וצעירות - כך שכיום, מעבר למרכז קניות פופולארי, הוא גם מהווה כמתחם בילוי אשר מושך אליו צעירים רבים מתל אביב ומחוצה לה.

חוויה צבעונית וייחודית
אז נכון שגם ללכת באופן עצמאי ולעשות קניות בשוק הכרמל, זאת חוויה – לבחור את הירקות הכי טריים, לטעום גבינות מיוחדות, לקנות לחמים עם תוספות מעניינות כמו זיתים או צימוקים, להסתובב בין הדוכנים עם כוס מיץ טבעי ולקינוח למלא שקית לילדים (או לעצמנו) בסוכריות גומי צבעוניות, או ממתקים אחרים מועדפים.
אבל סיור קולינרי בשוק הכרמל, מאפשר להכיר את השוק בצורה שלא יצא לכם להכיר עד עכשיו ואחרי סיור שכזה, כל ביקור עצמאי בשוק יקבל ערך מוסף.
במסגרת הסיור תזכור לשמוע על הסיפורים שמאחורי הדוכנים הוותיקים ביותר בשוק, תחשפו לאירועים היסטוריים שיתקיימו בשוק, תגלו מאכלים חדשים ומעניינים וכמובן, תחשפו לטעמים מיוחדים ושונים.
סיור קולינארי בשוק הכרמל, מהווה ללא כל ספק חוויה שונה ומיוחדת המתאימה לכל האנשים בכל הגילאים – כי הרי מי לא אוהב לאכול ובמסגרת הסיור כל משתתף יזכה להתנסות במאכלים אשר עולים בקנה אחד עם העדפותיו הקולינאריות ועם טעמו האישי.

סיור שעונה על כל הציפיות
בכדי ליהנות מכל הציפיות, אשר יכולות לעלות מאותו סיור קולינארי בשוק הכרמל, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בקפידה את החברה אשר מוציאה את הסיור.
רק חברה מקצועית ומנוסה, אשר מתמחה באופן פרטני בסיורים קולינאריים, שומרת על עדכניות ודואגת להתאים את הסיורים שלה לסוג המשתתפים, תהווה בחירה נכונה.
בסופו של דבר, סיור שכזה יכול להוות חוויה קסומה ומהנה וכל שעליכם לעשות, זה כאמור רק לבחור את החברה הנכונה.

 

אז אם חשקה נפשכם בחוויה קולינארית יוצאת דופן, כזאת שעובדת על כל החושים ומשאירה טעם של עוד (תרתי משמע) – סיור קולינארי בשוק הכרמל של באלשוק יהווה את הכתובת אשר תספק מענה על  כל דרישותיכם.
במסגרת הסיור בשוק, תזכו לפגוש את בעלי הדוכנים המעניינים ביותר – שכידוע, מהווים חלק בלתי נפרד מצביונו הייחודי של השוק, לשמוע סיפורים משעשעים ומיוחדים אודות השוק וכמובן, לחוות את כל הטעמים שהשוק מציע – החל מהטעמים ה"קלאסיים" שכולם מכירים ואוהבים של מאפים טריים, ירקות מיוחדים וגבינות בוטיק משובחות ועד לטעמים המיוחדים של דוכני האוכל והמסעדות החדשות, אשר צצו בשנים האחרונות בשוק כפטריות אחר הגשם.
מדובר ללא ספק, בסיור אשר יספק לכם נקודת מבט אחרת על השוק המיוחד והאהוב הזה ומה שבטוח, שלא תישארו רעבים.
לפרטים נוספים ולהרשמה לסיורים, מוזמנים להשאיר פרטים.