05 Jul
05Jul


תיירות קולינרית בישראל
כשאתם מתכננים טיול בחו"ל, חלק גדול מהתוכניות יהיה בדרך כלל מבוסס על המסעדות ובתי הקפה בהם תבקרו – הרי אין דרך טובה יותר להכיר עיר, מאשר במאכלים המקומיים שהיא מציעה, בקונדיטוריות המומלצות, במסעדות המיוחדות, בשווקים ובמאפיות.
אז גם ישראל, מדינתנו הקטנה, לא נופלת מדינות אחרות בתחום הקולינארי ואף להפך מכך. ישראל היא סוג של קיבוץ גלויות, המרכז מאכלי עדות רבים ומגוונים, מסעדות קטנות וותיקות עם מאכלים שכולם אוהבים לצד מסעדות חדשות, חדשניות וטרנדיות, שחלק מהן, כבר פתחו סניפים נוספים בערים גדולות בעולם.
מהסיבה הזאת, זה ודאי לא יפתיע אתכם לשמוע שהרמת הפופולריות של תחום של תיירות קולינרית בישראל, נמצאת במגמת עליה ויותר ויותר אנשים גם מקומיים וגם מחו"ל מבקשים להכיר מקרוב וליהנות מכל מה שיש לעולם הקולינריה של ישראל להציע – ויש המון. 


הזמן לגילויים חדשים ומפתיעים
סיורים קולינאריים מהווים את הדרך הטובה ביותר, להכיר מקרוב את עולם הקולינריה של ישראל. הסיורים מתמקדים במרכזים קולינריים שונים בארץ כגון: השווקים הגדולים כמו: מחנה יהודה, שוק הכרמל, שוק לווינסקי ועוד.. מתחמים הידועים בזכות המסעדות המיוחדות שלהם, כמו כן, הסיורים יכולים להתמקד גם  במחלבות בוטיק, בתי בד ועוד.. ועוד..
במסגרת סיורים קולינאריים, המשתתפים נחשפים לטעמים חדשים ואטרקטיביים, אך גם לסיפורים מעניינים, למפגש עם שפים ואנשים אשר משפיעים על הנושא של תיירות קולינרית בישראל ונהנים מחוויה מהנה ויוצאת דופן.
סיורים קולינריים יכולים להתקיים בעברית ולהתאים לתושבי הארץ, אך ישנם גם סיורים רבים אשר נערכים באנגלית או בשפות אחרות ומיועדים עבור תיירים אשר מעוניינים לקבל טעימה מהקולינריה של ישראל.

ישן וטוב לצד חדש ומפתיע
עולם הקולינריה בישראל מורכב ממאכלים מסורתיים עתיקים, אשר עברו מהורה לילדיו לצד מתכונים חדשניים, המתכתבים עם הטרנדים הקולינריים העולמיים האחרונים, בתוספת של הרבה יצירתיות, תעוזה ומקוריות. בישראל ניתן למצוא כמות לא קטנה של מתחמים בהם ניתן למצוא את המסעדות או דוכני האוכל המסורתיים, שקיימים כבר שנים ומבוססים על אותם המתכונים שתמיד עובדים לצד אותן  מסעדות חדשות ומבטיחות. בין המתחמים הללו: שוק מחנה יהודה הירושלמי, שוק הכרמל ועוד.. ועוד...
כמובן, שסיורים קולינאריים יכולים לשלב מגוון רחב של מאכלים בסגנונות שונים – כי הרי כל סוגי המאכלים הללו יחדיו, החדש לצד הישן, מזרח לצד המערב הוא בעצם מה שעושה את עולם הקולינריה הישראלי למה שהוא – ייחודי, מעניין, טעים, מושך ומבטיח. 

עושים את זה נכון
תיירות קולינארית בישראל היא אומנם כבר מזמן שם דבר ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים במטרה לחוות את מיזוג הגלויות הקולינארי שיש לנו פה -  יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל מה שהקולינריה הארץ הישראלית טומנת בחובה – או לפחות מהדברים הטובים והמשובחים ביותר שהיא מציעה, חשוב לפגוש ולהכיר אותה מהזווית הנכונה.
מהסיבה הזאת, לבחירת הסיורים הקולינריים אליהם תצאו ישנה חשיבות והשפעה גבוהה.
חברה מנוסה ומקצועית אשר מעסיקה מורי דרך ומדריכים, המכירים לא רק את ישראל אלא גם מבינים, אוהבים ויודעים קולינריה, תאפשר להכיר לעומק את עולם הקולינריה של ישראל – על שלל טעמיו, סיפוריו וכמובן, גם ההיסטוריה הענפה שלו.
כמובן, שסיורים אלו מתמקדים במקומות מסוימים,  כך שמי שמעוניין להכיר לדוגמא את עולם הקולינריה של ירושלים בכלל או של אתרים מסוימים בעיר אשר נודעים בזכות המסעדות ודוכני האוכל המרוכזים בהם כמו: שוק מחנה יהודה או העיר העתיקה, יוכל לבחור בסיורים איכותיים המתמקדים באתרים ספציפיים אלו.
חשוב לציין, שלא כל החברות המציעות סיורים קולינאריים, מתמקדות בכל האתרים הרלוונטיים ולכן, חשוב לשים דגש גם על הנושא הזה בעת בחירת החברה דרכה תצאו לסיור המבוקש ולוודא שאכן היא מוציאה את הסיורים המבוקשים.

אם יש לכם חברים אשר מגיעים לטייל בישראל או שאתם בעצמכם מעוניינים להכיר מקרוב את עולם הקולינריה של המדינה בה אתם חיים – הסיורים הקולינריים של באלשוק יספקו מענה על כל דרישותיכם. הסיורים המרתקים, נערכים במרכזים שונים הנחשבים לשם דבר בעולם הקולינריה המקומי. הסיורים משלבים טעימות של מגוון מאכלים מקומיים, סיפורים משעשעים ומעניינים על המקומות, על המנות ועל האנשים אשר עומדים מאחוריהם, מפגש עם אנשים מרתקים וכמובן, חוויה של צבעים, ריחות וטעמים מהסוג שלא שוכחים.
בכדי לקבל פרטים או להירשם לסיורים, אתם מוזמנים להשאיר פרטים