סיורים בעיר העתיקה


סיורים בעיר העתיקה

השוק הצבעוני והתוסס, האתרים ההיסטוריים והאווירה הייחודית והקדושה – הם רק חלק מהסיבות בגינן סיורים בעיר העתיקה של בירתנו היפה הם כל כך פופולאריים.
סיורים בעיר העתיקה הם הזדמנות לבקר באתרים השונים, לשמוע את ההיסטוריה והסיפורים המעניינים אשר מסתתרים מאחורי כל אתר שכזה, לטעום מאכלים מקומיים, לקבל מבט מקרוב על האנשים אשר חיים בעיר העתיקה ואולי גם לזכות ולראות את ירושלים מנקודת מבט חדשה ומיוחדת.

סיורים בעיר העתיקה

השוק הצבעוני והתוסס, האתרים ההיסטוריים והאווירה הייחודית והקדושה – הם רק חלק מהסיבות בגינן סיורים בעיר העתיקה של בירתנו היפה הם כל כך פופולאריים. סיורים בעיר העתיקה הם הזדמנות לבקר באתרים השונים, לשמוע את ההיסטוריה והסיפורים המעניינים אשר מסתתרים מאחורי כל אתר שכזה, לטעום מאכלים מקומיים, לקבל מבט מקרוב על האנשים אשר חיים בעיר העתיקה ואולי גם לזכות ולראות את ירושלים מנקודת מבט חדשה ומיוחדת.

כל מה שהעיר העתיקה מציעה

סיורים בעיר העתיקה, יפגישו אתכם עם מבחר רחב של אתרים מעניינים וחשובים ולשמוע את הספורים הלא פחות מעניינים שכל אתר שכזה טומן בחובו. בין האתרים המרכזיים והמעניינים:

  • הכותל המערבי – אחד המקומות הקדושים ביותר ליהדות. ביקור בכותל הוא ביקור מרגש וחווייתי הטומן בחובו, הזדמנות להתפלל, לבקש בקשות ואף לטמון פתק בחומה.
  • שער ציון – אחד משמונת השערים אשר מקיפים את העיר העתיקה.  בחלק החיצוני של שער ציון, ניתן להבחין בפגיעות הכדורים, המהוות כעדות שנותרה, לקרבות הרבים של מלחמת השחרור ומלחמת ששת הימים.
  • שער יפו – שער אשר ידוע גם בשם שער דויד, נבנה בשנת 1538 על ידי הסולטאן סולימאן המפואר. באותה התקופה, יצאו משער זה הדרכים ליפו (וזה גם מקור שמו של השער).
  • קתדרלת סנט ג'ימס – הקתדרלה המרשימה מהווה את מרכז  הרובע הארמני.
  • שוק העיר העתיקה – שוק גדול, תוסס וצבעוני אשר סמטאותיו עוברים בכל אחד מארבעת הרובעים של ירושלים. סיור בשוק של העיר העתיקה טומן בחובו חוויה בלתי נשכחת של צבעים, ריחות וטעמים – ברחבי השוק חבויות מסעדות קטנות המציעות מאכלים אותנטיים מיוחדים השוזרים חוויה קולינארית ייחודית.

במסגרת הסיור, ניתן אף לערוך תצפית מהעיר העתיקה אל עבר הר הבית. כמובן, שכל סיור בעיר העתיקה, עובר דרך אתרים שונים וטומן בחובו נופים, מראות וסיפורים אחרים – כאשר המשותף לכל הסיורים טמון בחוויה המיוחדת והקסומה, זאת שכל כך מייחדת את העיר ירושלים בכלל ואת ירושלים העתיקה בפרט.


היתרונות של סיורים מודרכים
אז נכון, שגם אנשים אשר מטיילים באופן עצמאי יוכלו ליהנות מנפלאות העיר העתיקה ומכל מה שיש לה להציע למבקריה. אבל, סיורים אשר מודרכים על ידי מדריך מקצועי ומנוסה, אשר מכיר את העיר ירושלים ואת העיר העתיקה בפרט בצורה מעמיקה: את הסיפורים המעניינים ביותר מאחורי כל אתר (לעיתים אלו יכולים להיות גם סיפורים קטנים ומרתקים על האנשים המקומיים), את ההיסטוריה הרחוקה והקרובה, את המסעדות והאתרים, שאולי חלק מהם פחות מתויירים, אך זה בהחלט לא אומר שהם פחות מומלצים, יספק למטיילים חוויה שונה וייחודית. סיורים מודרכים, יכולים להתבסס על נושא או תחום מסוים – לדוגמא סיורים קולינאריים או לכלול ביקורים באתרים מרכזיים באותו האזור – כמובן, שכל אחד יש את האפשרות לבחור את הסיורים אשר עונים על דרישותיו בצורה הטובה ביותר.

למי זה מתאים?

סיורים בעיר העתיקה מתאימים לכולם – אלו יכולים להיות אנשים בכל הגילאים – בין אם בודדים המעוניינים להצטרף לקבוצה ובין אם עבור קבוצות מאורגנות כמו ועדי עובדים או בתי ספר. כמובן, שבכדי ליהנות מכל מה שיש לאותם סיורים בעיר העתיקה להציע (ויש כאמור, הרבה מאוד), חשוב לבחור בקפידה את החברה אשר מוציאה את הסיורים ובין היתר: מומלץ לבדוק את התכנית של הסיורים אותם היא מציעה, לוודא מי הם המדריכים, מה נושא הסיור היכן הוא עובר ומהו אורכו – מידע זה יסייע יוכל לסייע בביצוע הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר.

אם אתם מעוניינים לטעום מכל הקסם של העיר העתיקה - להתענג על הריחות, להתפעל מהצבעים וליהנות מהמרקם המושלם של הטעמים המקומיים – הסיורים  החווייתיים של באלשוק יהוו ללא ספק את הכתובת הנכונה בעבורכם. הסיורים של באלשוק עוברים בכל הנקודות המעניינות והמיוחדות אשר הופכות את העיר העתיקה למה שהיא ומהווים הזדמנות להיחשף למראות וסיפורים שאולי עדיין לא זכיתם להכיר או לשמוע. הסיורים של באלשוק לעיר העתיקה הם הזדמנות להתבונן מזווית אחרת ושונה על העיר אשר שוזרת בתוכה תרבויות שונות ואתרים הקדושים לשלושת הדתות.

אז גם אם יצא לכם לבקר בירושלים ובעיר העתיקה (ואפילו יותר מפעם אחת) ואתם מעוניינים לגלות בה מראות, טעמים וסיפורים מעניינים ומרגשים ואולי גם לבקר במקומות חדשים שלא הכרתם – אתם מוזמנים להצטרף לסיורים של באלשוק.