סיורי סליחות


סיורי סליחות

סיור סליחות אותנטי ומרגש עם באלשוק המחזיר אותנו אל המקורות השורשיים אל עומק הנפש פנימה. סיור סליחות מיוחד ומרתק, עשיר בסיפורים ומקומות בהם יחד נחווה את התקופה הייחודית הזאת וניגע בלב ובנשמה של כולנו. סיור בירושלים בשכונת נחלאות הציורית בליל הסליחות, מלא באור ובקודש, נטייל בסמטאות השכונה המתעטפת בהילה מקודשת ומרוממת רוח, נכיר אנשים מיוחדים סיפורים מלאי רוח ומקומות החבויים בין הסמטאות הקסומות שגדולתם טמונה בצנעה ובקדושת המקום.
סיור בירושלים עם באלשוק הינו סיור מרגש, משעשע, מלא ניחוחות וטעמים , אנשים וסיפורים, חוויה בלתי נשכחת קסומה וייחודית.

כמה מהמקומות הקדושים הכלולים בסיור:

בית כנסת עולי בורסה
בית כנסת עולי בורסה
הוקם על ידי עולי בורסה שבתורכיה. יהודים הגיעו לבורסה לאחר גירוש ספרד ולבית הכנסת הראשי שלהם שם קראו "בית כנסת גירוש". עולים אלה עלו לירושלים בתחילת המאה ועשרים ושנים אחדות לאחר מכן הקימו את מרכזם...
בית כנסת צעירי פרס

בית כנסת צעירי פרס

את בית כנסת הקימו יוצאי בושהיר שבפרס בראשית המאה ה – 20. לאחר שנים נוצר סכסוך בין יוצאי העיר בושהיר, סכסוך שגרם לנטישת בית הכנסת.


בית כנסת אחדות ישראל

בית כנסת אחדות ישראל

בית הכנסת הוקם על ידי תנועת אחדות ישראל – תנועה יהודית אורתודוכסית פולנית רויזיוניסטית שדגלה בדרכו של ז'בוטינסקי. כאשר עלו ארצה רצו לייסד מרכזים בנוסח האידיאולוגיה שלהם, וכך הוקמו מרכזים בירושלים...


בית כנסת קהל ציון

בית כנסת קהל ציון

בניין בית היתומים הספרדי שנחנך בשנת 1908 נתרם על ידי שתי משפחות בוכריות: ישכרוף ובורוכוף. היו בו בתחילה שני בתי כנסת באגפו הצפוני: בקומה ראשונה היה בית כנסת קטן לימי החול ובקומה שניה בית כנסת גדול.


בית כנסת בית צבי

בית כנסת בית צבי

בית הכנסת למעשה היה בית פרטי ובעבר הוא חולק לשני חדרים – האחד צמוד לשני. כיום זה אולם אחד ארוך. הספריה וחדר הלימוד כנראה שימשו כמטבח שממנו יצאו אל חצר קטנה הקיימת עד היום


בית כנסת מנחם שבתאי

בית כנסת מנחם שבתאי

בית הכנסת נוסד בשנת תרצ"ו (1936) ויש בו למעשה שני אולמות תפילה – גדול וקטן. באולם הקטן מתפללים בימי חול ושם גם פועלת ישיבה בשם "קול מנחם ורבקה", ובגדול מתפללים בשבתות , חגים והזדמנויות מיוחדות.


בית אריה

בית אריה

הישיבה נמצאת בביתו של ר' אריה לוין ברחוב ר' אריה פינת רחוב אבולעפיה 21. למעשה זו ישיבה שהקים ר' אריה עבור חתנו הרב אליעזר פלצ'ינסקי, ובנו – הרב בנימין רפאל לוין היה המשגיח בישיבה.


בית כנסת בית אברהם

בית כנסת בית אברהם

נמצא בשכונת משכנות ישראל בצומת הרחובות בירב ומשכנות כאשר הכניסה אליו מרחוב בירב. שכונת משכנות ישראל הוקמה בשנת 1875 ואז גם התחילו לבנות את בית הכנסת ששמו היה אמור להיות "משכני עליון"


בית כנסת אהל שמואל

בית כנסת אהל שמואל

בית כנסת אהל שמואל נמצא בשכונת משכנות ישראל ברחוב אבולעפיה 38. בית הכנסת קרוי על שמו של ר' שמואל פדרו.בית כנסת גורל

בית כנסת גורל

במקום הוקמה בשנת 1884 שכונה תימנית קטנה שנקראה "בתי גורל" על שם הגורל שקבע מי יזכה לדירה בשכונה ומי לא, וגם מי שזכה, היה זה לזמן קצוב בלבד. בית הכנסת נקרא גם הוא על שם השכונה "בית כנסת גורל"


הזמינו סיורי סליחות עכשיו