סיור סליחות בירושלים


חוויה רוחנית בלתי נשכחת

סיור סליחות בירושלים

להזמנת סיור הסליחות של באלשוק לחץ כאן

עם רדת הערב בחודש אלול, עוטה העיר ירושלים הילה של חסד ורחמים. באלשוק מזמינה אתכם להתחקות אחר הפיוטים והניגונים המיוחדים של ימי הרחמים והסליחות יחד עם אלפי אומרי הסליחות הנוהרים אל עבר הכותל המערבי – מושא הערגה והגעגועים של העם היהודי לאורך שנות דור.
אנו מקיימים שני מסלולי סיור שונים, במהלכם ישולב קטע נגינה עם נגן מפיוטי הסליחות:

 "פתח לנו שער"
נקודת תחילת הסיור: חניון משכנות שאננים מעל לתחנת הרוח, נקודת הסיום: רחבת הכותל המערבי.
נפתח את הסיור הלילי בשכונה הציורית משכנות שאננים, אט אט נתקרב אל העיר העתיקה ההומה אדם.  תצפית לעבר גיא בן הינום – ה‘חצר האחורית‘ של בעיר ירושלים בימי המקדש. קבר דוד - נתוודע אל דמותו של דוד מלך ישראל. משורר וסופר, לוחם ומנהיג.  סמטאות העיר העתיקה - נפסע בין סמטאות האבן הקסומות של העיר העתיקה ונחשף לאווירה המיוחדת השורה במקום בימי הסליחות מתוך מפגש עם אתריה ההיסטוריים. הכותל המערבי - נסכם את סיורינו ברחבת הכותל המערבי- מושא הגעגועים והתפילות של העם היהודי במשך אלפיים שנים.
"מן החוץ אל הפנים"
נקודת תחילת הסיור: מרכז ז‘ראר בכר – נחלאות.  נקודת הסיום: רחבת הכותל המערבי.
סיור בעקבות הדמויות, המקומות, הפיוטים והסליחות בין סמטאותיה של שכונת נחלאות ובין בתי העיר העתיקה, המסתיים ברחבת הכותל המערבי . סמטאותיה הציוריות של שכונת נחלאות, בתי הכנסת הרבים שבה והפסיפס האנושי המרתק של העדות והמנהגים - כל אלו, מזמנים פגישה מיוחדת עם ירושלים בתקופת הסליחות. בסיור זה נכיר את סיפוריהן של השכונות ושל הדמויות המיוחדות שפעלו בהן. נספר על אמירת הסליחות של העדות השונות ונחשף לרבדים העמוקים הקיימים בכל אחד מאיתנו. המשכו של הסיור יהיה בין בתי העיר העתיקה המקפלת אלפי שנות געגוע. את הסיור נחתום בביקור ברחבת הכותל המערבי, מושא הערגה והגעגועים של העם היהודי לאורך שנות דור.
אתרים מרכזיים במהלך הסיור: סמטאות שכונת נחלאות ,תצפית שער יפו ,אתריה המרכזיים של העיר העתיקה ורחבת הכותל המערבי. סיורי הסליחות, מהווים ללא כל ספק כחוויה בלתי נשכחת, אשר ניתן לקחת בה חלק החל מתחילת חודש אלול ועד ליום כיפור.
 
ניתן לקיים סיור טעימות מקדים בשוק מחנה יהודה.

להזמנת סיור הסליחות של באלשוק לחץ כאן