סיור קולינרי בשוק התקווה


קיץ 2017 עם באלשוק שוק התקווה

סיור קולינרי בשוק התקווה סיור קולינרי בשוק התקווה סיור קולינרי בשוק התקווה
איך הוקמה שכונת התקווה? מה הסיפורים שעוברים בין הסמטאות הססגוניות של השוק? איפה הגבינות הכי טעימות ומיוחדות מכל העולם בשוק? ואיך עושים חמוצים מבמיה?!

את כל אלו ועוד סיפורים רבים ואחרים נשמע ונתבל במפגש עם יליד השכונה נאג'י שיספר במבטא עיראקי כבד, את סיפורי השכונה וההיסטוריה שלה, יסייר אתנו בין סמטאותיה ולאחר מכן נסייר בין דוכני הרוכלים בשוק, בין הירקות והפירות, הבשר והדגים, הלחם והחמוצים וכמובן נטעם ממנעמי ומטעמי השוק הססגוני והיפה בשווקי הארץ.
אז איפה נבקר?
לא את הכל נגלה אבל על קצה המזלג (תרתי משמע) נטעם מהקובנה של צוברי התימני, נגרה את החייך עם הגבינות של רוזי מהמעדנייה, חנות התבלינים הכי גדולה בשוק, חנות פיצוחים עם השם הכי מקורי והפיצוחים הכי טריים באזור , חנות החמוצים עם העמבה הכי טובה ביקום שמכינה את כל החמוצים במקום ,פיתה עיראקית חמה מהתנור, ומשקה גן עדן פאלודה וגם נשמע את הסיפור המעניין מאחורי מסעדת "דוד חביב ובניו"... ואם יהיה עוד זמן נכיר גם בית ספר למשחק הממוקם לו ממש בתוך רחובות השכונה בצמידות לשוק.
אהה...וגם נאכל ארוחה מלאה במסעדת זייתון המיוחדת באמצע השוק סיפור של שני אחים שחברו יחד לפתוח מסעדה המבשלת אוכל עונתי ומדהים בתוך השוק ...וחומוס טרי שהפך לאגדה. הזמן סיור